ISOPLATE

Tam boy ray olarak kullanılan ©ISOPLATE solar montaj sistemi shingle kaplı çatılarda aşıklara veya kirişlere montaj yapılacak şekilde uygulanır.

Yatay yerleşimde kullanılan ©ISOPLATE montaj sistemi mukavemetli alüminyum 6063 T66 alaşımından üretilmekte olup ©BUP bağlantı aparatları ve ©PPLATE ile shingle kaplamasının altına yerleştirilerek özel contalı saplamalar ile aşıklara uygulanmaktadır.

Shingle çatılar için özel geliştirilen ©PPLATE sayesinde sızdırmazlık sağlanarak güvenli bir kurulum gerçekleştirilmektedir.

©BUP aparatların iç kısmından 5cm ayar yapma imkanı ve makine lokmasının her alana girebileceği şekilde tasarlanmış olup, saplama + ©BUP + montaj rayı ile birlikte uygulayacağınız güneş enerjisi santralini çatı kaplamasından 16cm havaya kaldırılabilmektedir. Bu sayede çok daha iyi bir hava sirkülasyonu ve santral üretim değerlerinde %5’e kadar fazla üretim sağlayabilmektedir.

Dört farklı yükseklik seçeneyi ile sıcak bölgelerde optimum ISOBEAM seçeneyi sunulmakta olup ekonomik bir çözüm olmasının yanı sıra uzun ömürlü ve 12 Yıl ISOTEC garanti kapsamındadır.

©ISOPLATE montaj sistemi EUROCODE standartlarında belirtilen kar, rüzgar ve deprem yükleri baz alınarak tasarlanmış ve üretilmektedir.

Ön montajlı sevk edilen ve montaj raylarına üstten takılabilen ©EasyClamp V.1.3 orta kelepçe  ©EasyClamp V.1.3 kenar kelepçe setleri tüm sistemlerimiz ile uyumlu olmakla birlikte güneş panel montaj sürecinde %25’e kadar hızlı kurulum avantajı sağlamaktadır. 

1 metrekare çatı alanına 1.4 – 2.4 kg ilave yük getirmekte olup, en hafif montaj sistemlerimiz arasında yer almaktadır.

Teknik Veriler
Kullanım alanı: Shingle kaplı çatılar
Uyumlu güneş panel ebatları:

L: 1550- 2450mm / W: 950 – 1200mm / H: 35 – 45mm

Çatı aşıklarına sabitleme:  Beton, Çelik veya Ahşap saplaması 
Kullanılan hammaddeler:
  • Raylar: AL 6063-T66 / Kelepçeler: AL 6005-T6
    Contalar : EPDM Kauçuk / Bağlantı elemanları : Paslanmaz A2-70 & Saplama
Teknik özellikler:

Aşık ve kiriş yönü yerleşimi belirleyicidir. Aşık aralıkları ve yönü mutlak belirtilmelidir.

Boy seçenekleri:  1050 – 6050 mm
Yükseklik seçenekleri:  30 – 45-  60 – 85mm

Teklif talebinde bulunun
© Copyright – 2013-2022, ISOTEC Enerji Ltd. Şti.. Tasarım görselleri, içerik, tüm ürün tasarımları ISOTEC’e ait olup hiç bir amaçla ISOTEC’in yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır.
error: