ISOBEAM VO

Tam boy ray olarak kullanılan ©ISOBEAM Vo solar montaj sistemi onduline çatılarda aşıklara veya kirişlere montaj yapılacak şekilde uygulanır.

Yatay yerleşimde kullanılan ©ISOBEAM Vo montaj sistemi mukavemetli alüminyum 6063 T66 alaşımından üretilmekte olup ©BUP bağlantı aparatları ile onduline çatı kaplamasının hadve yönünden ve hadve tepesinden semerli paslanmaz saplama vidalar ile uygulanmaktadır.

©BUP aparatların iç kısmından 5cm ayar yapma imkanı ve makine lokmasının her alana girebileceği şekilde tasarlanmış olup, saplama + ©BUP + montaj rayı ile birlikte uygulayacağınız güneş enerjisi santralinin çatı kaplamasından 20cm’ye kadar havaya kaldırılabilmektedir. Bu sayede çok daha iyi bir hava sirkülasyonu ve santral üretim süreçlerinde %5’e varan üretim performansı elde edebilirsiniz.

Dört farklı yükseklik seçeneyi ile sıcak bölgelerde ekonomik bir çözüm olmasının yanı sıra uzun ömürlü ve 12 Yıl ISOTEC garanti kapsamındadır.

©ISOBEAM montaj sistemleri EUROCODE standartlarında belirtilen kar, rüzgar ve deprem yükleri baz alınarak tasarlanmış ve üretilmektedir.

Ön montajlı sevk edilen ve montaj raylarına üstten takılabilen ©EasyClamp V.1.3 orta kelepçe  ©EasyClamp V.1.3 kenar kelepçe setleri tüm sistemlerimiz ile uyumlu olmakla birlikte güneş panel montaj sürecinde %25’e kadar hızlı kurulum avantajı sağlamaktadır. 

1 metrekare çatı alanına 1.8 – 2.9 kg ilave yük getirmekte olup, en hafif montaj sistemlerimiz arasında yer almaktadır.

Teknik Veriler
Kullanım alanı: Onduline çatılar
Uyumlu güneş panel ebatları:

L: 1550- 2450mm / W: 950 – 1200mm / H: 35 – 45mm

Çatı aşıklarına sabitleme:  Beton, Çelik veya Ahşap saplaması 
Kullanılan hammaddeler:
  • Raylar: AL 6063-T66 / Kelepçeler: AL 6005-T6
    Contalar : EPDM Kauçuk / Bağlantı elemanları : Paslanmaz A2-70 & Bimetal
Teknik özellikler:

Güneş panel yerleşimi genel olarak Onduline kaplı çatılarda yatay uygulanmaktadır. Aşıkların farklı yönde olması durumunda dikey olarakda güneş panel uygulaması gerçekleştirilebilir.

Boy seçenekleri:  1050 – 6050 mm
Yükseklik seçenekleri:  30 – 45-  60 – 85mm
Datasheet
TR  

Teklif talebinde bulunun
© Copyright – 2013-2022, ISOTEC Enerji Ltd. Şti.. Tasarım görselleri, içerik, tüm ürün tasarımları ISOTEC’e ait olup hiç bir amaçla ISOTEC’in yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır.
error: