ISOBEAM X

Tam boy ray olarak kullanılan ©ISOBEAM X solar montaj sistemi 3, 4 ve 5 hadveli trapez ve sandviç kaplı çatılarda aşıklara veya kirişlere montaj yapılacak şekilde uygulanır.

Yatay vey dikey yerleşimde kullanılan ©ISOBEAM X montaj sistemi mukavemetli alüminyum 6063 T66 alaşımından üretilmekte olup iki raydan oluşmaktadır. Rayların birincisi hadve yönünde ©BUP  ve saplama ile çatı kaplamasının tepesinden uygulanmaktadır. İkinci ray ise hadve yönüne ters aşık olarak kullanılmakta olup ilgili açıklık her bölge için tarafımızca hesaplanarak belirtilmektedir. Dik yönde uygulanan montaj rayların üstüne uygulanan diğer ray ise ©XLAX aparatı ile sabitlenmekdir.

©BUP aparatların iç kısmından 5cm ayar yapma imkanı ve makine lokmasının her alana girebileceği şekilde tasarlanmış olup, saplama + ©BUP + montaj rayı ile birlikte uygulayacağınız güneş enerjisi santralini çatı kaplamasından 20cm’ kadar havaya kaldırılabilmektedir. Bu sayede çok daha iyi bir hava sirkülasyonu ve santral üretim performansında %5’e varan üretim artışları oluşturulabilmektedir.

Dört farklı yükseklik seçeneyi ile ekonomik bir çözüm olmasının yanı sıra uzun ömürlü ve 12 Yıl ISOTEC garanti kapsamındadır.

©ISOBEAM montaj sistemi EUROCODE standartlarında belirtilen kar, rüzgar ve deprem yükleri baz alınarak tasarlanmış ve üretilmektedir.

Ön montajlı sevk edilen ve montaj raylarına üstten takılabilen ©EasyClamp V.1.3 orta kelepçe  ©EasyClamp V.1.3 kenar kelepçe setleri tüm sistemlerimiz ile uyumlu olmakla birlikte güneş panel montaj sürecinde %25’e kadar hızlı kurulum avantajı sağlamaktadır. 

1 metrekare çatı alanına 2.5 – 3.5 kg ilave yük getirmekte olup, en hafif montaj sistemlerimiz arasında yer almaktadır.

Teknik Veriler
Kullanım alanı: Trapez kaplı çatı, sandviç kaplı çatılar
Uyumlu güneş panel ebatları:

L: 1550- 2450mm / W: 950 – 1200mm / H: 35 – 45mm

Çatı aşıklarına sabitleme:  Beton, Çelik veya Ahşap saplaması 
Kullanılan hammaddeler:
  • Raylar: AL 6063-T66 / Kelepçeler: AL 6005-T6
    Contalar : EPDM Kauçuk / Bağlantı elemanları : Paslanmaz A2-70 & Bimetal
Teknik açıklama:

Dikey veya yatay her yönde uygulanabilir. Çatı kaplamasında dalgalamalar, çöküntüler vs. mevcut ise bu sistemle santralinizi düm düz kurabilirsiniz.

Boy seçenekleri:  1050 – 6050 mm
Yükseklik seçenekleri:  30 – 45-  60 – 85mm
Cheklist
TR ENG DE

Teklif talebinde bulunun
© Copyright – 2013-2022, ISOTEC Enerji Ltd. Şti.. Tasarım görselleri, içerik, tüm ürün tasarımları ISOTEC’e ait olup hiç bir amaçla ISOTEC’in yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır.
error: